Terapia Czaszkowo - Krzyżowa, Osteoterapia Kranialna

Nazywam się Bożena Przyjemska i jestem osteopatą. Terapią Czaszkowo-Krzyżową (zwaną też osteopatią kranialną) zajmuję się od 25 lat. Jej tajniki zgłębiłam w Ameryce, która jest kolebką tej terapii. Moim nauczycielem był lekarz osteopatii John Upledger. Opracował on i zmodyfikował terapię stworzoną przez dr. Wiliama Sutherlanda oraz założył instytut na Florydzie, nazwany jego imieniem. Instytut ten, oprócz działalności szkoleniowej, prowadzi badania nad skutecznością Terapii Czaszkowej i jej wpływu na nasze zdrowie. Będąc pod wielkim wrażeniem skuteczności tej terapii, opracowałam program szkolenia w języku polskim.

Od 1999 roku jako pierwsza w Polsce prowadzę kursy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, technik powięziowych i osteopatycznych. Posiadam Certyfikat Instytutu Upledgera.


Oprócz dydaktyki, którą zajmuje się w Polsce, prowadzę w Toronto prywatny gabinet Medycyny Naturalnej. Moim głównym sposobem leczenia jest zalecanie odpowiedniej diety.

Oprócz terapii osteopatycznych, do których zalicza się Terapia Czaszkowo Krzyżowa, proponuję:

-psychoterapię komórkową
-diagnozę intuicyjną
- testy nietolerancji pokarmowej
-dietoterapię
-homeopatię
-ziołolecznictwo Jestem autorką dwóch bestsellerowych książek "Terapia Czaszkowo Krzyżowa" i Niebezpieczne Zboża, Groźny Gluten".