Osteopatia Kranialna

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa lub inaczej Osteopatia Kranialna, jest delikatną formą dotyku i manipulacji w określonych miejscach ciała. Jest niesłychanie skuteczną metodą jeżeli chodzi o usuwanie napięć występujących w układzie czaszkowo-krzyżowym i uruchomienie mechanizmu samoregulacji tego systemu. W skład układu kranialnego wchodzi czaszka, opony otaczające mózg, rdzeń kręgowy, płyn mózgowy-rdzeniowy, kręgosłup z okoliczną tkanką łączną, kość krzyżowa i wszystkie błony łącznotkankowe, takie jak przepona, osierdzie, opłucna i wiele innych. Urazy okołoporodowe, czyli takie które powstały w czasie interwencyjnego porodu, mogą prowadzić do nasilających się z wiekiem napięć, prowadzących do schorzeń somatycznych, takich jak: psychozy, autyzm, kłopoty z koncentracją, zaburzenia osobowości, nadpobudliwość, stres, dysleksja, kłopoty w szkole, bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, nawracające zapalenie uszu, napięcia i bóle w stawie skroniowo-żuchwowym, wady wymowy, zgrzytanie zębami, wady zgryzu, skoliozy i wiele innych.

Poza wymienionymi już wartościami leczniczymi, Terapia Czaszkowo-Krzyżowa pogłębia oddech, likwiduje napięciowe bóle brzucha, poprawia krążenie, pracę układu limfatycznego, przyspiesza oczyszczanie organizmu. Jest niesłychanie skuteczna przy porażeniach mózgowych, usuwa bowiem napięcia powstałe w mózgu i w całym orgaznizmie, i pozwala na znaczne przyspieszenie rozwoju u dzieci.

Problemem autyzmu zajmuje się klinika Osteopatii Kranialnej, znajdująca się w USA na Florydzie. Z obserwacji dr Uplagra, który jest jej założycielem i najwybitniejszym specjalistą w dziedzinie Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, wynika, że napięcie prawej kości skroniowej może wywoływać objawy agresji z samookaleczaniem włącznie. Odblokowanie tych napięć przynosi dużą poprawę zachowania.

Terapia czaszkowo – krzyżowa może pomóc w przypadku następujących problemów zdrowotnych:

  • Psychozy, autyzmu, kłopotów z koncentracją, zaburzeń osobowości, nadpobudliwości u dzieci i dorosłych, stresu, dysleksji, kłopotów w szkole.
  • Bólów i zawrotów głowy, migren, kłopotów ze wzrokiem i słuchem, nawracających zapaleń uszu u dzieci i dorosłych, zapalenia zatok, napieć i bólów w stawie skroniowo – żuchwowym, wybicia żuchwy, wady wymowy, zgrzytania zebami oraz wady zgryzu.
  • Bólów kręgosłupa i pleców, zapalenia korzonków, rwy kulszowej, skoliozy, bolesnego napięcia barków, wszystkich urazów powypadkowych, w tym powypadkowego urazu odgięciowego kręgosłupa i wielu innych.