Refleksologia Stóp

W ciągu ostatnich dwudziestu lat refleksologia (mająca swe korzenie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej od ok. 5000 lat), stała się uznaną formą medycyny naturalnej, uzyskując powszechną aprobatę w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej.
Zabieg refleksoterapii polega na uciskaniu określonych punktów i pobudzaniu w ten sposób potencjału samoleczenia organizmu. Punkty te znajdują się głównie na stopach – około 7200 zakończeń nerwowych odpowiadających wszystkim narządom wewnętrznym – a także na dłoniach, twarzy i głowie. Refleksoterapia stóp pomaga w rozpracowaniu wielu problemów zdrowotnych.

Wszystkie nasze organy, gruczoły i części ciała mają swoje lustrzane odbicie w stopach. Nie ma bólu w ciele, który nie istniałby na stopach, i nie ma bólu na stopach, który nie odpowiadałby zaburzeniom pracy ciała.
Stopy opowiadają swoje historie 2-3 lata wcześniej, zanim pojawi się dolegliwość organizmu. Dlatego są świetnym miejscem do pracy nad dobrym zdrowiem i samopoczuciem człowieka w zapobieganiu wielu dolegliwości spowodowanych naszym szybkim życiem, stresami, złą dietą,zanieczyszczeniem środowiska.
Zabieg trwa około 1 godziny.